Tereza Trunečková fyzioterapeutka

TEREZA TRUNEČKOVÁ

Propojení fyzioterapie a jógy

Celý můj život mě bavil pohyb všeho druhu, od lyžování po závodní tanec. Fascinovalo mě lidské tělo a vše, čeho je schopné. Tento můj zájem mě přivedl ke studiu fyzioterapie. 

Během studií jsem objevila jógu, kterou jsem původně považovala za skvělý koncept pro rozvoj flexibility a pohybové zdatnosti. Nemohla jsem být dále od pravdy. Postupně jsem si začala uvědomovat její obsáhlost a přesah do každodennosti “běžného” života.
V současné době vnímám jógu jako holistický přístup, který propojuje tělesnou, duševní i spirituální rovinu.

Velkou výhodu vidím v propojení poznatků a fyzioterapie a jógy. Získávám tak širokou paletu technik a přístupů, kterými lze ovlivnit jak tělo, tak i mysl.

Vzdělání

Absolvovala jsem bakalářský obor Fyzioterapie na Fakultě biomedicínského inženýrství na ČVUT v Praze a magisterský obor Fyzioterapie na FTVS Univerzity Karlovy v Praze. V rámci odborné praxe jsem působila v Rehabilitačním ústavu Kladruby, v Ústřední vojenské nemocnici v Praze a dalších. Dále jsem pracovala na ambulantních klinikách Orthotes, NZZ Rehamil a NZZ GeRI. V současné době také působím na klinice funkční medicíny — Endala.

Hodnoty

Při práci s klienty je pro mě velmi důležité vytvoření bezpečného prostředí, individuální přístup a motivace klienta. V terapii kombinuji přístupy z různých konceptů, manuální techniky, kinesio-taping, jógu a další. Jógu vnímám jako rozsáhlý systém, který zahrnuje techniky pro ovlivnění těla i mysli. Studuji ji již řadu let a stále mě překvapuje její hloubka a přesah. V kombinaci s fyzioterapií je jóga, dle mého názoru, skvělý nástroj pro zlepšení vnímání a pochopení sama sebe a svého těla.

Nepřestávám se vzdělávat

N
2022 — Rehabilitační léčba některých druhů funkční ženské sterility metodou L. Mojžíšové
N
2021 — Kurz učitele jógy, YTT 200 — Classical Hatha Yoga
N
2019 — Jógová terapie II. — rameno a krční region
N
2019 — Viscerovertebrální vztahy a jejich využití v klinické praxi
N
2018 — Jógové pozice v praxi fyzioterapeuta
N
2017 — Komplexní terapie pletence ramenního
N
2016 — Komplexní terapie triggerpointů a globální reciproční svalová inhibice v praxi
N
2015 — Terapeutické využití Temtex tapu

Pomáhám svým klientům zlepšit kvalitu života.

Tereza Trunečková individuální jóga